Výchova a vzdělávání

Školní vzdělávací program ´´ Cesta barevných balonků´´

CHARAKTERISTIKA  MATEŘSKÉ  ŠKOLY

Mateřská škola Partyzánská je pětitřídní, postavená v bývalé zahradě nedaleko středu města na počátku 80. let. Od hlavních průtahových cest městem je oddělena zástavbou starších činžovních domů. Tyto budovy chrání od hluku i prašnosti způsobené dopravním ruchem. I když škola leží ve středu města, je dostupná MHD i okrajovým, hlavně sídlištním částem města.

Škola je umístěna v rozlehlé zahradě se vzrostlými listnatými stromy. Budovu školy tvoří dva pavilony se samostatnými vchody, hospodářská budova, sauna a garáž jsou v zahradě.

Pavilon je jednopatrová budova. V každém pavilonu jsou dvě třídy. Nově přistavená budova nabízí novou třídu. Přízemí i poschodí jsou stejné. Tvoří je šatna dětí, šatna dospělých, WC dětí, WC dospělých, umývárna, kuchyňka, třída s alkovnou, herna s odkládacími kouty.

Uprostřed zahrady je budova sauny, má samostatný vchod. V budově je vstupní chodba, šatna, sprchový kout, bazén, potírna, WC a odpočívárna. Plocha zahrady je vysázená trávníkem a na části zahrady je vybudované dopravní hřiště. Zahrada je vybavena dřevěnými doplňkovými stavbami – houpačka, skluzavky, houpací koně, ozdobné květinové stěny.

Škola má pět tříd, v každé jsou dvě učitelky a jedna provozní pracovnice. Ve škole je celkem 19 pracovníků, tj. 1 ředitelka, 9 učitelek, 4 uklízečky, pracovnice pro výdej stravy, 1 školnice, topič, vedoucí školní jídelny, kuchařka, pomocná kuchařka

Režim dne

6:30 - 8:45 hod.

- doporučený příchod dětí do MŠ, volná hra a individuální práce s dětmi

8:45 - 9:15 hod.

- hygiena a přesnídávka

9:15- 10:00 hod.

- pokračování her a činností s plněním úkolů a cílů

10:00 - 11:45 hod.

Pobyt venku, vycházky po okolí školy, sezonní vycházky do přírody, tematické vycházky, pobyt na školní zahradě areálu školy. Návštěvy kina, divadla, hvězdárny, výstav, akcí pořádaných pro děti předškolního věku.

11:45 - 12:30 hod.

- hygiena a oběd

12:30 - 14:00 hod.

- příprava dětí na odpočinek, poslech čtených pohádek, individuální práce s dětmi